Witamy serdecznie na stronie internetowej Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP i Bożego Ciała w Strzyżowie (diecezja rzeszowska, województwo podkarpackie)

Mamy nadzieję, że będzie ona pomocną nie tylko w pozyskaniu informacji ale także w rozwoju życia religijnego

Zapraszamy!

Duszpasterze Strzyżowskiej Kolegiaty

Pewien student uniwersytetu jadący pociągiem z Dijon do Paryża zajął miejsce obok skromnie ubranego mężczyzny, który odmawiał różaniec, wolno przesuwając paciorki w palcach. „Proszę skorzystać z mojej rady i wyrzucić ten różaniec przez okno i trochę poczytać, co na temat wiary w Boga mówi nauka. Proszę mi dać pański adres, a ja prześlę panu literaturę, która panu w tej sprawie pomoże”. Mężczyzna podał młodemu człowiekowi swoją wizytówkę: „Ludwik Pasteur, Dyrektor Instytutu Badań Naukowych, Paryż”. Ludwik Pasteur był jednym z największych naukowców w XX wieku i twórcą nowoczesnej bakteriologii. Każdego dnia odmawiał różaniec.

17.30 - Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu

17.30 - Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Modlitwy odczytywane podczas nowenny można wysyłać klikając tutaj

Przypominamy, że w czwartek – 25 października o g. 12.00 nastąpi odbiór śmieci elektronicznych. Można je będzie składać w sali Domu Parafialnego w środę od 8.00 do 18.00 oraz w czwartek do g. 12.00. Jest to akcja wspierająca w tym roku zakup inkubatorów na Wybrzeżu Kości Słoniowej i budowę szkół w Kenii.

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z wystawy SKARBY STRZYŻOWIAN, zorganizowanego przez Stowarzyszenie ZAKORZENIENI W KULTURZE

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Kliknij aby zobaczyć "Skarby Strzyżowian w aranżacji Andrzeja Haliowskiego"

Jesień na Przekopnej...