22 stycznia 2017

III NIEDZIELA ZWYKŁA

1.   Liturgia tego tygodnia przedstawia nam: we wtorek postać św. Franciszka Salezego – francuskiego biskupa i doktora Kościoła, założyciela zgromadzenia Sióstr Wizytek w środę św. Pawła Apostoła w tajemnicy jego nawrócenia, w czwartek św. Tymoteusza i Tytusa – biskupów z pierwszych wieków istnienia Kościoła, w piątek bł. Jerzego Matulewicza – biskupa wileńskiego, odnowiciela zakonu Księży Marianóa. a w sobotę św. Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła, wielkiego filozofa i teologa.

2.   W Święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego 2017 r. w katedrze rzeszowskiej, pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby odbędą się obchody Dnia Życia Konsekrowanego. Do udziału w uroczystości zapraszamy w imieniu organizatorów ojców i braci zakonnych, siostry zakonne, oraz wiernych świeckich. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.15 adoracją Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele, a o godz. 11.00 Msza św. z odnowieniem ślubów zakonnych.

3.   Dziękujemy za wsparcie modlitewne i materialne Dziękujemy również za życzliwe przyjęcie podczas wizyty duszpasterskiej a tym, którzy zechcieli – za ofiarę złożoną z tej okazji.

4.   Przypominamy, że dzisiaj, w Domu Kultury o g. 17.00 rozpocznie się Koncert charytatywny. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy – można będzie wspomóc ciężko chorych braci: Krzysia i Piotrusia Burych. Więcej informacji na naszej stronie internetowej oraz na plakatach.

5.   Msza św. w int. śp. Barbary Pająk, długoletniej nauczycielki w strzyżowskim Liceum, która mieszkała ostatnio w Wielopolu Skrzyńskim – od sąsiadów z bl. 8 i 10 z ul. 700-lecia Strzyżowa – w sobotę, 28 stycznia o g. 7.00

wtorek,
24 stycznia 2017

Wtorek, III Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła