25 czerwca 2017

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    W liturgii nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy: w środę – wspomnienie św. Ireneusza – biskupa i męczennika a w czwartek – uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Tradycyjnie z tym dniem związana jest tzw. „składka na świętopietrze”, czy zbierane wówczas ofiary są przekazywane do dyspozycji Ojca św.

2.   We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu a w środę na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

3.   Sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. Księża odwiedzą chorych w domach. Wyjątkowo Ks. Krzysztof przyjedzie do swoich chorych w I piątek od g. 8.00. W sobotę również, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie, na które serdecznie zapraszamy.

4.   Zbliża się miesiąc sierpień a wraz z nim 40 Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy na te wyjątkowe rekolekcje w drodze. Zapisu do Grupy św. Andrzeja można dokonać telefonicznie lub elektronicznie oraz osobiście u przewodnika grupy ks. Pawła Ciby. Szczegóły na plakacie w gablocie.

5.   Przypominamy, że 2 lipca organizowana jest 80 Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli. Zapraszamy pedagogów i wszystkich chętnych. Dzisiaj ostatni dzień, w którym przyjmujemy zgłoszenia.

6.   Dziękujemy bardzo za wszelkie ofiary a szczególnie za te, które są przeznaczone na cele parafialne. Kończymy prace przy ścianie szczytowej i najprawdopodobniej w czwartek nastąpi odebranie prac przez Komisję Konserwatorską. Mamy nadzieję, że uda się nam do końca roku spłacić wszystkie należności i zamknąć go bez długów.

7.   Proszono nas, aby ogłosić, że: Uniwersytet Rzeszowski zaprasza do studiowania na kierunku „Nauki o rodzinie”. Po pierwszym stopniu zdobywa się tytuł licencjata, a na drugim tytuł magistra. Istnieje też możliwość na drugim stopniu zdobycia przygotowania pedagogicznego. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.

8.   Msza św. w int. śp. Ks. Piotra Anioła od Rady Rodziców SP nr. 1 w Strzyżowie sprawowana będzie we wtorek o g. 18.00.

9.   W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marka Skowrona i Stanisława Cibę, Tatę Ks. Pawła. Pomódlmy się o spokój ich dusz.

18 czerwca 2017

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

1.   W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Alojzego Gonzagę, w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Uroczystość piątkowa znosi wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę odpust parafialny w Grodzisku a w niedzielę w Krasnej.

2.   Dziękujemy twórcom za przygotowane ołtarze na uroczystość Bożego Ciała, rodzicom - za liczny udział dzieci, wszystkim uczestnikom – za liczną obecność na procesji a Policji i Straży Miejskiej za zapewnienie bezpieczeństwa.

3.   We wtorek przypada 4 rocznica śmierci naszego rodaka, Ks. Stanisława Stodolaka. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

4.   Do czwartku, po wieczornej Mszy św., odbywają się procesje dziękczynne za ustanowienie Eucharystii i obecność Jezusa pośród nas. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i na Mszy św. o 18.00 uroczyste błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy serdecznie.

5.   2 lipca organizowana jest 80 Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli. Zapraszamy pedagogów i wszystkich chętnych. Na zgłoszenia czekamy do przyszłej niedzieli a więcej informacji na plakacie.

6.   Spotkania duszpasterskie:

Ø  W poniedziałek na Mszę św. wieczorną zapraszamy uczniów klas VI. Otrzymają indeksy.

Ø  Pielgrzymów wyruszających do Ziemi św. zapraszamy na spotkanie organizacyjne z Księdzem Przewodnikiem we wtorek o g. 18.00, w salce budynku dawnej wikarówki.

Ø  W środę o g. 10.45 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla przedszkolaków, a w piątek: o 8.00 – dla młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych; o 10.00 – dla dzieci ze Szkół Podstawowych i Gimnazjum.

7.   Msze św.: z Róży p. Grażyny Wilk – wtorek, g. 6.30; z Róży P. Ewy Przystaś – wtorek, g. 18.00.

8.   W tym tygodniu odeszli od nas śp.: Helena Czudak, Antonina Durek, Stefan Ćwiertniewicz i Zofia Mularz. Pomódlmy się za ich dusze…

wtorek,
27 czerwca 2017

Wtorek, XII Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn