29 lipca 2018

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.   W nadchodzącym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Ignacego Loyoli, w środę – św. Alfonsa Liguoriego a w sobotę – św. Jana Vianneya. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wielu Bożych darów i ludzkiej życzliwości.

2.   W tym tygodniu będziemy przeżywać I piątek miesiąca. Zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi w czwartek od 17.30 a w piątek od 17.00.

3.   W czwartek możemy zyskać tzw. odpust „Porcjunkuli”. Warunki są dość proste: stan łaski uświęcającej, nawiedzenie kościoła, odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy według intencji podanych przez Ojca św.

4.   W sobotę wyrusza Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Będziemy się modlić w intencji Pielgrzymów z naszej Parafii i prosimy również o modlitwę za nas. Informujemy, że dla duchowych pielgrzymów tradycyjnie będzie możliwość wyjazdu na Jasną Górę na wejście Pielgrzymów 13 sierpnia. Zapisy pod numerem 783 312 312 – ks. Marek.

5.   W sobotę również Msza św. wieczorna połączona z nabożeństwem fatimskim.

6.   Jeżeli nic się nie zmieni, w przyszłą niedzielę będziemy gościć O. Macieja – misjonarza ze Zgromadzenia Księży Kombonianów, który opowie o swej pracy i działalności Zgromadzenia.

7.   Dziękujemy za ofiary. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na cele diecezjalne.

8.   Oddział Rejonowy PCK w Strzyżowie organizuje w dniach 18 i 19 sierpnia pielgrzymkę autokarową do Częstochowy i Lichenia. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

9.   Msze św. z intencji Róż różańcowych: P. Grażyny Wilk – w poniedziałek i czwartek wieczorem, P. Ewy Przystaś – we wtorek wieczorem, P. Zofii Englot – w środę wieczorem, św. Teresy – w poniedziałek wieczorem.

22 lipca 2018

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1.   W nadchodzącym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać: w poniedziałek – św. Brygidy – patronki, Europy, we wtorek – św. Kingi, w środę – św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, w czwartek – św. Anny i Joachima – rodziców NMP.

2.   We wtorek o g. 9.00 w naszym kościele będzie sprawowana Msza św. w int. Policjantów i Pracowników Policji w dniu ich święta. Zapraszamy.

3.   W środę odpust w Parafii św. Krzysztofa w Godowej a po Mszy św. wieczornej zapraszamy kierowców na poświęcenie pojazdów i modlitwę o bezpieczeństwo na naszych drogach. Jeśli będzie więcej kierowców, prosimy, aby zaparkować wokół kościoła.

4.   Za tydzień, na Mszy św. o g. 11.00 chrzest dzieci. Gdyby ktoś planował taką uroczystość, prosimy w tym tygodniu dokonać zapisów w kancelarii.

5.   W następną niedzielę 29 lipca na Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe dla Pielgrzymów idących w 41 Pieszej Pielgrzymce na Jasna Górę w grupie św. Andrzeja. Po Mszy św. spotkanie, na którym będzie można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę. Zapraszamy na pielgrzymi szlak.

6.   Dzisiaj przypada 10 rocznica śmierci naszego Rodaka, Ks. Jacentego Matuszewskiego. Pomódlmy się w Jego intencji.

wtorek,
14 sierpnia 2018