Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń:
8311687

Statystyki

stat4u

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

23 kwietnia 2017

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1.   Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia, rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia. Niech będzie dla każdego z nas czasem zachwytu i wdzięczności Bogu za to, że wciąż pochyla się z miłością nad nami i wciąż przyjmuje do siebie, nawet wtedy, gdy wracamy z bardzo pogmatwanych ścieżek naszego życia. Niech odpowiedzią będzie również miłosierdzie okazywane naszym bliźnim. Dlatego dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na wspomożenie diecezjalnej Caritas a o g. 15.00, tradycyjnie już, zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Może uda się nam połączyć pożyteczne i pobożne, czyli poobiedni spacer z nawiedzeniem świątyni i chwilą modlitwy. Zapraszamy.

2.   W poniedziałek - uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski; we wtorek – święto św. Marka Ewangelisty; w sobotę – święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy.

3.   Spotkania duszpasterskie:

Ø  Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na czwartkową Mszę św. wieczorną. Prosimy zabrać ze sobą indeksy.

Ø  Dzieci przystępujące w tym roku do I Komunii św. zapraszamy wraz z rodzicami w piątek, na wieczorną Mszę św.

4.   W tym tygodniu odeszli od nas: śp. Zofia Jajuga, Kazimierz Kut, Weronika Kut i Jan Dziergas. Niech odpoczywają w pokoju…

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

16 kwietnia 2017

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

·         Niech trwa nasza radość paschalna, pomnożona jeszcze przez wspólną obecność. Gościom i Parafianom składamy serdeczne życzenia Bożego pokoju i umocnienia duchowego. Równocześnie też dziękujemy Instytucjom, Organizacjom i Osobom prywatnym za przesłane nam życzenia.

·         Piękno Triduum i Świąt bierze się również z wysiłku wielu ludzi. Pragniemy podziękować Siostrze Justynie z zespołem za dekoracje, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu Kościelnemu i Panu Organiście oraz Strzyżowskiemu Chórowi Kameralnemu, zespołowi Wniebodźwięki i młodzieży za wspólną modlitwę podczas Triduum i upiększenie liturgii. Wyrażamy wdzięczność Strażakom, zarówno za udział w Drodze Krzyżowej na rozpoczęcie rekolekcji jak też za czuwanie przy Grobie Pańskim. Bóg zapłać.

·         Jak słyszymy, grają już odnowione, odczyszczone i nastrojone organy, w których założono także zupełnie nową elektronikę. Mamy nadzieję, że posłużą nam długie lata. Wdzięczni jesteśmy za wszelkie ofiary, ponieważ jesteśmy wypłacalni i nie mamy długów. A skoro o ofiarności, to chcemy podziękować za ofiary przy krzyżu. Są one przeznaczone na pomoc w utrzymaniu bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie i za pośrednictwem Kurii tam je przesyłamy. Jutrzejsze ofiary są przeznaczone na potrzeby naszego Instytutu Teologicznego, który jest częścią Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

·         Przypominamy, że jutro Msze św. jak w niedziele, ale nie ma Mszy o 18.00. O 12.30 chrzest dzieci.

 

·         W Wielkim Tygodniu odeszli od nas: śp. Anna Czudak, Tadeusz Rokita i Wiesław Szurlej. Niech odpoczywają w pokoju.

Wirtualny spacer po świątyni

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po naszej świątyni

KLIKNIJ

 

Dzisiaj jest

poniedziałek,
24 kwietnia 2017

(114. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, II Tydzień Wielkanocny Rok A, I Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski

Poradnia rodzinna

Poradnia rodzinna, znajdująca się w budynku dawnej wikarówki jest czynna w każdą III niedzielę miesiąca od g. 16.00. Prosimy jednak, by wcześniej umówić się na spotkanie (duża liczba chętnych) z P. M. Ryszkowską - tel. 17 2763 538

Pomoc psychologa

PORADNICTWO PSYCHOLOGICZNE W PODEJŚCIU CHRZEŚCIJAŃSKIM

Jeśli szukasz pomocy, znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz lęki - zadzwoń lub napisz P. JOLANTA BOBER - doradca, członek Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich

tel. 663 413 808, e-mail: bober.jolanta@gmail.com

Blok reklamowy