Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń:
8622594

Statystyki

stat4u

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

25 czerwca 2017

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.    W liturgii nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy: w środę – wspomnienie św. Ireneusza – biskupa i męczennika a w czwartek – uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Tradycyjnie z tym dniem związana jest tzw. „składka na świętopietrze”, czy zbierane wówczas ofiary są przekazywane do dyspozycji Ojca św.

2.   We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu a w środę na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

3.   Sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. Księża odwiedzą chorych w domach. Wyjątkowo Ks. Krzysztof przyjedzie do swoich chorych w I piątek od g. 8.00. W sobotę również, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie, na które serdecznie zapraszamy.

4.   Zbliża się miesiąc sierpień a wraz z nim 40 Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy na te wyjątkowe rekolekcje w drodze. Zapisu do Grupy św. Andrzeja można dokonać telefonicznie lub elektronicznie oraz osobiście u przewodnika grupy ks. Pawła Ciby. Szczegóły na plakacie w gablocie.

5.   Przypominamy, że 2 lipca organizowana jest 80 Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli. Zapraszamy pedagogów i wszystkich chętnych. Dzisiaj ostatni dzień, w którym przyjmujemy zgłoszenia.

6.   Dziękujemy bardzo za wszelkie ofiary a szczególnie za te, które są przeznaczone na cele parafialne. Kończymy prace przy ścianie szczytowej i najprawdopodobniej w czwartek nastąpi odebranie prac przez Komisję Konserwatorską. Mamy nadzieję, że uda się nam do końca roku spłacić wszystkie należności i zamknąć go bez długów.

7.   Proszono nas, aby ogłosić, że: Uniwersytet Rzeszowski zaprasza do studiowania na kierunku „Nauki o rodzinie”. Po pierwszym stopniu zdobywa się tytuł licencjata, a na drugim tytuł magistra. Istnieje też możliwość na drugim stopniu zdobycia przygotowania pedagogicznego. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.

8.   Msza św. w int. śp. Ks. Piotra Anioła od Rady Rodziców SP nr. 1 w Strzyżowie sprawowana będzie we wtorek o g. 18.00.

9.   W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marka Skowrona i Stanisława Cibę, Tatę Ks. Pawła. Pomódlmy się o spokój ich dusz.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

18 czerwca 2017

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.   W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Alojzego Gonzagę, w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Uroczystość piątkowa znosi wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę odpust parafialny w Grodzisku a w niedzielę w Krasnej.

2.   Dziękujemy twórcom za przygotowane ołtarze na uroczystość Bożego Ciała, rodzicom - za liczny udział dzieci, wszystkim uczestnikom – za liczną obecność na procesji a Policji i Straży Miejskiej za zapewnienie bezpieczeństwa.

3.   We wtorek przypada 4 rocznica śmierci naszego rodaka, Ks. Stanisława Stodolaka. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

4.   Do czwartku, po wieczornej Mszy św., odbywają się procesje dziękczynne za ustanowienie Eucharystii i obecność Jezusa pośród nas. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i na Mszy św. o 18.00 uroczyste błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy serdecznie.

5.   2 lipca organizowana jest 80 Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli. Zapraszamy pedagogów i wszystkich chętnych. Na zgłoszenia czekamy do przyszłej niedzieli a więcej informacji na plakacie.

6.   Spotkania duszpasterskie:

Ø  W poniedziałek na Mszę św. wieczorną zapraszamy uczniów klas VI. Otrzymają indeksy.

Ø  Pielgrzymów wyruszających do Ziemi św. zapraszamy na spotkanie organizacyjne z Księdzem Przewodnikiem we wtorek o g. 18.00, w salce budynku dawnej wikarówki.

Ø  W środę o g. 10.45 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla przedszkolaków, a w piątek: o 8.00 – dla młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych; o 10.00 – dla dzieci ze Szkół Podstawowych i Gimnazjum.

7.   Msze św.: z Róży p. Grażyny Wilk – wtorek, g. 6.30; z Róży P. Ewy Przystaś – wtorek, g. 18.00.

8.   W tym tygodniu odeszli od nas śp.: Helena Czudak, Antonina Durek, Stefan Ćwiertniewicz i Zofia Mularz. Pomódlmy się za ich dusze…

 

 

Wirtualny spacer po świątyni

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po naszej świątyni

KLIKNIJ

 

Dzisiaj jest

wtorek,
27 czerwca 2017

(178. dzień roku)

Święta

Wtorek, XII Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Poradnia rodzinna

Poradnia rodzinna, znajdująca się w budynku dawnej wikarówki jest czynna w każdą III niedzielę miesiąca od g. 16.00. Prosimy jednak, by wcześniej umówić się na spotkanie (duża liczba chętnych) z P. M. Ryszkowską - tel. 17 2763 538

Pomoc psychologa

PORADNICTWO PSYCHOLOGICZNE W PODEJŚCIU CHRZEŚCIJAŃSKIM

Jeśli szukasz pomocy, znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz lęki - zadzwoń lub napisz P. JOLANTA BOBER - doradca, członek Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich

tel. 663 413 808, e-mail: bober.jolanta@gmail.com

Blok reklamowy