Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń:
10311108

Statystyki

stat4u

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

21 października 2018

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.   Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny, tydzień pamięci modlitewnej o misjonarzach i wszystkich, którzy trudzą się głoszeniem Ewangelii ludziom nie znającym jej jeszcze. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele misyjne; dziękujemy ofiarodawcom. W liturgii: w poniedziałek wspominamy postać św. Jana Pawła II.

2.   Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Jak co roku zapraszamy na różaniec i wypominki. Na bocznych ołtarzach znajdują się kartki, które można wypełnić i złożyć w kościele. Prosimy jednak bardzo, aby zabierać tyle kartek, ile rzeczywiście wykorzystamy.

3.   Przypominamy, że zbiórka dla ministrantów i lektorów w poniedziałek po wieczornej Mszy, a zbiórka kandydatów w piątek: I grupa o godz. 17.00, II grupa po wieczornej Mszy św.

4.   Mamy jeszcze jedną prośbę: w Strzyżowie nie ma za dużo miejsc parkingowych i dlatego nie będziemy zamykać placu kościelnego, ale bardzo prosimy o rozsądne parkowanie, aby nie zastawiać drzwi do kościoła ani nie blokować przejazdu wokół kościoła. Bywają niekiedy żenujące sytuacje, zwłaszcza podczas pogrzebów i ślubów.

5.   Dziś dzień wyborów. Pomódlmy się w intencji naszej Ojczyzny a my zachęcamy do uczestnictwa – nasze głosy naprawdę przekładają się na obraz przyszłości Ziemi Strzyżowskiej i naszego Miasta.

6.   Przypominamy, że w czwartek – 25 października o g. 12.00 nastąpi odbiór śmieci elektronicznych. Można je będzie składać w sali Domu Parafialnego w środę od 8.00 do 18.00 oraz w czwartek do g. 12.00. Jest to akcja wspierająca w tym roku zakup inkubatorów na Wybrzeżu Kości Słoniowej i budowę szkół w Kenii.

7.   Proszono nas, aby poinformować, że w Strzyżowie otwierane jest nowe przedszkole terapeutyczne przy ul. Sanockiej 6. Informacja dla zainteresowanych znajduje się w gablocie ogłoszeń.

8.   W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Franciszek Czech. Pomódlmy się o spokój Jego duszy…

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

14 października 2018

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.   W najbliższym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: w poniedziałek – św. Teresy od Jezusa, we wtorek – św. Jadwigi Śląskiej, w środę – św. Ignacego z Antiochii, w czwartek – św. Łukasza Ewangelistę a w sobotę św. Jana Kantego. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zechciejmy pamiętać również o Pracownikach Służby Zdrowia, którym patronuje św. Łukasz oraz Nauczycielach i Wychowawcach, którzy za swego Patrona mają św. Jana Kantego.

2.   Dziś przeżywamy XVIII Dzień Papieski. Wspominając postać św. Jana Pawła II, chcemy dzisiaj budować Jego żywy pomnik, pomagając funkcjonować stypendiom dla uczącej się młodzieży z biednych rodzin. Można będzie dzisiaj na ten cel złożyć ofiarę do puszek.

3.   Dzisiaj o godzinie 17.30 odbędzie się przywitanie relikwii św. Stanisława Kostki i wprowadzenie ich do kościoła, a następnie wspólny różaniec prowadzony przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Na Mszę św. po nabożeństwie różańcowym, zapraszamy w sposób szczególny młodzież i dzieci, którym patronuje św. Stanisław. Po Mszy będzie możliwość ucałowania relikwii. W poniedziałek zachęcamy do nawiedzenia relikwii w naszym kościele do godz. 15.00 o której odprawione zostanie nabożeństwo z litanią do św. Stanisława Kostki wraz z aktem oddania oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy naszej parafii. Informacje o peregrynacji relikwii znajdują się w gablocie na plakacie.

4.   Spotkania duszpasterskie:

Ø  W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie modlitewno-formacyjne Grupy Modlitewnej. Wszystkich chcących włączyć się w modlitwę lub śpiew zapraszamy do salki parafialnej.

Ø  Zbiórka dla lektorów i animatorów w poniedziałek o g. 17.00, dla ministrantów po wieczornej Mszy.

Ø  Zbiórka kandydatów w piątek: I grupa o godz. 17.00, II grupa po wieczornej Mszy.

5.   Bardzo dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę. Przeznaczone są na cele parafialne – a jak widać trwają prace przy odnowieniu i konserwacji ołtarza MB Strzyżowskiej.

6.   Przypomnimy o tym jeszcze, ale już informujemy, że 25 października odbędzie się kolejna zbiórka elektrośmieci. Gdyby ktoś takie miał, prosimy o ich przygotowanie, można będzie oddać bez kłopotu i wesprzeć przy okazji szlachetny cel.

7.   Dzisiaj przypada 1 rocznica śmierci Ks. Wacława Potyrały, proboszcza z sąsiedniego Zaborowa i byłego wikariusza w naszej Parafii. Polećmy Jego duszę miłosiernemu Bogu…

 

Wirtualny spacer po świątyni

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po naszej świątyni

KLIKNIJ

 

Zegar

Dzisiaj jest

poniedziałek,
22 października 2018

(295. dzień roku)

Poradnia rodzinna

Poradnia rodzinna, znajdująca się w budynku dawnej wikarówki jest czynna w każdą III niedzielę miesiąca od g. 16.00. Prosimy jednak, by wcześniej umówić się na spotkanie (duża liczba chętnych) z P. M. Ryszkowską - tel. 17 2763 538 lub z P. E. Salamon - Krypel - tel. 735 773 157

Święta

Poniedziałek, XXIX Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

Blok reklamowy