Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń:
9203704

Statystyki

stat4u

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

17 grudnia 2017

III NIEDZIELA ADWENTU

 

1.   Praktycznie do Świąt Bożego Narodzenia pozostało nam jeszcze kilka dni. Za tydzień Wigilia. Przygotujmy się do tych dni także duchowo; dlatego też podajemy terminy spowiedzi, także w okolicznych parafiach, aby każdy mógł wybrać dogodny dla siebie termin. Tak więc:

Ø  Dobrzechów – 20 (środa) – 9.00 – 12.00 i 14.00 – 17.00

Ø  Godowa – 21 (czwartek) – 14.00 – 17.00

Ø  Strzyżów, Par. św. Bpa Pelczara – 21 (czwartek) – 9.00 – 12.00 i 14.00 – 17.00

Ø  W naszej Parafii – 23 (sobota) – 9.00 -12 i 14.00 – 18.00

2.   Bardzo prosimy o takie zorganizowanie czasu, aby skorzystać z sakramentu pojednania, gdzie będzie do dyspozycji kilkunastu spowiedników i będzie wszystkim łatwiej.

3.   W przyszłą niedzielę Wigilia. Nie będzie Mszy św. wieczorem. Pozostałe Msze św. bez zmian. W przyszłą niedzielę podamy szczegóły a plan świętowania znajduje się już na stronie internetowej Parafii.

4.   W najbliższym czasie Parafialny Zespół Caritas rozdzieli potrzebującym talony i produkty. Gdyby ktoś chciał złożyć ofiarowane przez siebie rzeczy, prosimy, aby przynieść je dziś lub jutro do zakrystii.

5.   W poniedziałek (18 grudnia) po wieczornej Mszy świętej obowiązkowa zbiórka dla ministrantów i lektorów.

6.   Jak co roku, młodzież naszej parafii przygotowała sianko, które można zabrać do swoich domów. Znajduje się ono na bocznym ołtarzu przy gazetkach.

7.   Ponadto:

Ø  Dyrektor Domu Dziecka w Żyznowie wraz z Wychowankami, serdecznie dziękuje Strażakom za zorganizowanie zbiórki pampersów. Szczególne podziękowania skierowane są do wszystkich Ofiarodawców, którzy odpowiedzieli na prośbę. Uzbierano 5.000 sztuk.

Ø  Burmistrz Strzyżowa, wraz z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej zapraszają osoby samotne i potrzebujące na poczęstunek wigilijny w dniu 22 grudnia, od g. 12.00 w budynku JADŁODAJNIA, przy ul. Daszyńskiego. Istnieje możliwość zabrania posiłku do domu.

8.   W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Henryka Dziadosza. Polećmy Bogu Jego duszę…

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

10 grudnia 2017

II NIEDZIELA ADWENTU

 

1.   Przygotowujmy się duchowo przez Adwent na radosne przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy na Roraty o g. 18.00, środową nowennę do MB i zachęcamy do własnych inicjatyw duchowych. Informujemy, że spowiedź przedświąteczna będzie w naszej Parafii w sobotę – 23 grudnia a w Parafii św. Bpa Pelczara –21 grudnia. Spróbujmy tak zaplanować czas, aby z niej skorzystać.

2.   W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia wspominamy: we środę - św. Łucję, w czwartek – św. Jana od Krzyża. Niech Pan Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom.

3.   Wszystkich chłopców, którzy pragną być ministrantami (również chłopców z klas III S.P. przygotowujących się do I Komunii) – serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie kandydatów do ministrantury, które odbędzie się w środę (13 grudnia) po wieczornej mszy. Będziemy wdzięczni Rodzicom, jeśli zechcą porozmawiać na ten temat ze swoimi dziećmi.

4.   Kandydaci przygotowujący się do Sakramentu Bierzmowania, przyjdą w czwartek (14 grudnia) na wieczorną msze w czasie której otrzymają modlitewniki. Po mszy spotkanie dla wszystkich trzech grup.

5.   Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na potrzeby Parafii. Dziękujemy Ofiarodawcom. W ubiegłą niedzielę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej podsumowujące bieżący rok pracy duszpasterskiej i finansowej. Za tydzień – jak co roku - wszystkim Parafianom przedstawione zostanie sprawozdanie z tych dziedzin.

6.   Dzisiaj też Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem można złożyć ofiarę do puszek.

7.   Na ołtarzu bocznym znajdują się torby, które można zabrać ze sobą i napełnić je produktami, które mogą przydać się innym na Święta. W przyszłą niedzielę można je przynieść do zakrystii a Parafialny Zespół Caritas rozdzieli je potrzebującym przed Świętami. Gdyby ktoś miał życzenie, to można dokonać wpłaty na Konto Parafialnej Caritas albo złożyć ofiarę do skarbonki u św. Antoniego. Dzisiaj można również nabyć kartki świąteczne przygotowane przez Wychowanków Domu Dziecka a ofiary będą również przeznczone na pomoc potrzebującym. Podobnie jak w ubiegłym roku - w następną niedzielę 17 grudnia nasz Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał „Chlebki Dobroci”. Dochód będzie przeznaczony na świąteczne wsparcie najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy. Wychodząc z świątyni można zaopatrzyć się w kartki oraz ozdoby świąteczne wykonane i sprzedawane przez młodzież z KSM-u.

8.   Msza św. z Róży P. Ewy Przystaś – w czwartek o 18.00

9.   Proszono nas również o poinformowanie, że w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzyżowie trwają od 9.00 do 17.00 Targi Lokalne i można tam nabyć m.in. ozdoby świąteczne.

10.              Dzisiaj żegnamy P. Renatę Moskal. Wyrażamy Jej serdeczną wdzięczność za wszelkie dobro, jakie nasza Wspólnota otrzymała dzięki Jej działalności w Szkolnym Kole Caritas. Niech dobry Bóg wynagrodzi Ją niebem. Wieczne odpoczywanie…

 

 

Wirtualny spacer po świątyni

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po naszej świątyni

KLIKNIJ

 

Zegar

Dzisiaj jest

niedziela,
17 grudnia 2017

(351. dzień roku)

Święta

Niedziela, III Tydzień Adwentu Rok B, II Trzecia Niedzi

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Poradnia rodzinna

Poradnia rodzinna, znajdująca się w budynku dawnej wikarówki jest czynna w każdą III niedzielę miesiąca od g. 16.00. Prosimy jednak, by wcześniej umówić się na spotkanie (duża liczba chętnych) z P. M. Ryszkowską - tel. 17 2763 538

Blok reklamowy