Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń:
8496896

Statystyki

stat4u

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

21 maja 2017

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1.   Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy w ostatnich dniach przez modlitwę, pamięć i różnorakie formy pomocy solidaryzowali się z nami, w związku ze śmiercią Księdza Piotra. Polecamy Waszej pamięci Jego duszę.

2.   W tym tygodniu w liturgii: w środę – wspomnienie NMP – Wspomożycielki wiernych a w piątek św. Filipa Nereusza. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3.   W sobotę w naszej diecezji odbędą się święcenia diakonatu. Prosimy o modlitwę w intencji tych, którzy decydują się na wędrówkę drogą powołania kapłańskiego.

4.   Dziękujemy za ofiary z ostatniej niedzieli na cele parafialne i na pomoc w Sudanie. Dzisiaj ofiary na tacę są przeznaczone na wsparcie diecezjalnego Katolickiego Radia VIA a za tydzień – jak co roku – wspomożemy budowę kościoła w Parafii św. Bpa Pelczara.

5.   Msze św.: z Róży P. Ludwiki Saneckiej – w poniedziałek o 18.00; z Róży P. Katarzyny Szaro – w czwartek o 18.00; z Róży P. Eugeniusza Zimnego – w piątek o 6.30.

6.   Pożegnaliśmy w tym tygodniu śp. Kazimierę Szeligę i Ks. Piotra Anioła. Pomódlmy się o spokój ich dusz…

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

14 maja 2017

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1.   W tym tygodniu we wtorek wspominamy w liturgii postać św. Andrzeja Boboli, biskupa i męczennika, patrona Polski.

2.   W sobotę przeżywać będziemy 17 rocznicę przyjęcia sakry biskupiej przez naszego Ordynariusza, Księdza Biskupa Jana Wątrobę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Jego osobie.

3.   W przyszłą niedzielę o g. 11.00 I Komunia św. dzieci.

4.   Dziękujemy za dzisiejsze ofiary – są przeznaczone na prace w Parafii. Pogoda nam nie sprzyja, ale w miarę możliwości trwają prace przy ścianie szczytowej kościoła. Są tam duże zniszczenia, dwukrotnie już w ostatnich dniach zbierała się komisja Urzędu Konserwacji Zabytków i mamy już wytyczne i uwagi do prac. Mamy nadzieję im podołać i z wdzięcznością przyjmujemy wsparcie duchowe i materialne. Dziś również można wspomóż ofiary z Aleppo przez ofiarę złożoną do puszek. Za tydzień składka przeznaczona będzie na diecezjalne Katolickie Radio VIA. W ostatnią niedzielę maja – jak co roku – wspomagamy budowę kościoła w Parafii św. Bpa Pelczara.

5.   Dziękujemy bardzo rodzicom bierzmowanych i rodzicom dzieci obchodzącym rocznicę I Komunii św. za ofiary złożone na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.

6.   Proszono nas, aby ogłosić, że:

Ø  W ramach Festiwalu Wiary 20 maja w sobotę Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI wraz z Parafią św. Stanisława z Dobrzechowa organizuje ewangelizacyjną majówkę w Kozłówku przy domu rekolekcyjnym TROSKA. Rozpoczęcie o godz. 18.00. Podczas wydarzenia katechezę wygłosi: ks. Grzegorz Ząbek. Zapraszamy młodzież i dorosłych.

Ø  Dom Kultury zaprasza na specjalny seans filmu pt. „Chata” – historia człowieka, który zmaga się z dramatem rozpaczy po utracie córki. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

Ø  Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów organizuje w dniach 9 – 11 czerwca wycieczkę na Litwę i Łotwę. Wyjazd 8 czerwca wieczorem, a w programie Kiejdany i okolice, Ryga i Wilno. Koszt 60 euro i 240 zł – w cenie zawarty jest też nocleg i wyżywienie. Organizatorzy serdecznie zapraszają a informacje pod nr tel. 17 2766 123.

7.   Zmarł w tym tygodniu śp. Zbigniew Orłowski. Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu.

 

 

Wirtualny spacer po świątyni

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po naszej świątyni

KLIKNIJ

 

Dzisiaj jest

wtorek,
23 maja 2017

(143. dzień roku)

Święta

Wtorek, VI Tydzień Wielkanocny Rok A, I Dzień powszedni

Poradnia rodzinna

Poradnia rodzinna, znajdująca się w budynku dawnej wikarówki jest czynna w każdą III niedzielę miesiąca od g. 16.00. Prosimy jednak, by wcześniej umówić się na spotkanie (duża liczba chętnych) z P. M. Ryszkowską - tel. 17 2763 538

Pomoc psychologa

PORADNICTWO PSYCHOLOGICZNE W PODEJŚCIU CHRZEŚCIJAŃSKIM

Jeśli szukasz pomocy, znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz lęki - zadzwoń lub napisz P. JOLANTA BOBER - doradca, członek Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich

tel. 663 413 808, e-mail: bober.jolanta@gmail.com

Blok reklamowy