21 maja 2017

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.   Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy w ostatnich dniach przez modlitwę, pamięć i różnorakie formy pomocy solidaryzowali się z nami, w związku ze śmiercią Księdza Piotra. Polecamy Waszej pamięci Jego duszę.

2.   W tym tygodniu w liturgii: w środę – wspomnienie NMP – Wspomożycielki wiernych a w piątek św. Filipa Nereusza. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3.   W sobotę w naszej diecezji odbędą się święcenia diakonatu. Prosimy o modlitwę w intencji tych, którzy decydują się na wędrówkę drogą powołania kapłańskiego.

4.   Dziękujemy za ofiary z ostatniej niedzieli na cele parafialne i na pomoc w Sudanie. Dzisiaj ofiary na tacę są przeznaczone na wsparcie diecezjalnego Katolickiego Radia VIA a za tydzień – jak co roku – wspomożemy budowę kościoła w Parafii św. Bpa Pelczara.

5.   Msze św.: z Róży P. Ludwiki Saneckiej – w poniedziałek o 18.00; z Róży P. Katarzyny Szaro – w czwartek o 18.00; z Róży P. Eugeniusza Zimnego – w piątek o 6.30.

6.   Pożegnaliśmy w tym tygodniu śp. Kazimierę Szeligę i Ks. Piotra Anioła. Pomódlmy się o spokój ich dusz…

14 maja 2017

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.   W tym tygodniu we wtorek wspominamy w liturgii postać św. Andrzeja Boboli, biskupa i męczennika, patrona Polski.

2.   W sobotę przeżywać będziemy 17 rocznicę przyjęcia sakry biskupiej przez naszego Ordynariusza, Księdza Biskupa Jana Wątrobę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Jego osobie.

3.   W przyszłą niedzielę o g. 11.00 I Komunia św. dzieci.

4.   Dziękujemy za dzisiejsze ofiary – są przeznaczone na prace w Parafii. Pogoda nam nie sprzyja, ale w miarę możliwości trwają prace przy ścianie szczytowej kościoła. Są tam duże zniszczenia, dwukrotnie już w ostatnich dniach zbierała się komisja Urzędu Konserwacji Zabytków i mamy już wytyczne i uwagi do prac. Mamy nadzieję im podołać i z wdzięcznością przyjmujemy wsparcie duchowe i materialne. Dziś również można wspomóż ofiary z Aleppo przez ofiarę złożoną do puszek. Za tydzień składka przeznaczona będzie na diecezjalne Katolickie Radio VIA. W ostatnią niedzielę maja – jak co roku – wspomagamy budowę kościoła w Parafii św. Bpa Pelczara.

5.   Dziękujemy bardzo rodzicom bierzmowanych i rodzicom dzieci obchodzącym rocznicę I Komunii św. za ofiary złożone na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.

6.   Proszono nas, aby ogłosić, że:

Ø  W ramach Festiwalu Wiary 20 maja w sobotę Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI wraz z Parafią św. Stanisława z Dobrzechowa organizuje ewangelizacyjną majówkę w Kozłówku przy domu rekolekcyjnym TROSKA. Rozpoczęcie o godz. 18.00. Podczas wydarzenia katechezę wygłosi: ks. Grzegorz Ząbek. Zapraszamy młodzież i dorosłych.

Ø  Dom Kultury zaprasza na specjalny seans filmu pt. „Chata” – historia człowieka, który zmaga się z dramatem rozpaczy po utracie córki. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

Ø  Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów organizuje w dniach 9 – 11 czerwca wycieczkę na Litwę i Łotwę. Wyjazd 8 czerwca wieczorem, a w programie Kiejdany i okolice, Ryga i Wilno. Koszt 60 euro i 240 zł – w cenie zawarty jest też nocleg i wyżywienie. Organizatorzy serdecznie zapraszają a informacje pod nr tel. 17 2766 123.

7.   Zmarł w tym tygodniu śp. Zbigniew Orłowski. Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu.

wtorek,
23 maja 2017

Wtorek, VI Tydzień Wielkanocny Rok A, I Dzień powszedni

Pomoc psychologa