19 marca 2017

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.   W liturgii nadchodzącego tygodnia jutro czcimy św. Józefa. Uroczystość ta została przeniesiona ze względu na dzisiejszą niedzielę Wielkiego Postu. W sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom życzymy wielu Bożych darów.

2.   Sobota jest dniem świętowania jubileuszu 25-lecia powstania naszej diecezji. W tym dniu o godz. 16.00 w rzeszowskiej farze zostanie odprawiona uroczysta Msza św., a po niej odbędzie się spotkanie w Filharmonii Podkarpackiej.

3.   Wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zapraszamy także w sobotę na Mszę św. o g.18.00.

4.   Dziękujemy za złożone ofiary. W poniedziałek organmistrzowie rozpoczęli prace przy naszym instrumencie. Organy są już wyczyszczone z brudu i prochu, następnie wymienią elektronikę, którą zakupiliśmy w Niemczech a potem przejdą do strojenia instrumentu. Przed Świętami zakończą pracę.

12 marca 2017

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.   Dzisiejsza niedziela zwana AD GENTES to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Można złożyć ofiarę do puszek na cele misyjne

2.   Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Niech to będzie nasz osobisty wkład modlitwy i czasu w ten specyficzny okres roku liturgicznego.

3.   W sposób szczególny pragniemy zaprosić w najbliższy piątek na Drogę Krzyżową o g. 20.00. Strzyżowski Chór Kameralny pod dyrekcją P. Prof. Grzegorza Oliwy wraz z Gośćmi wykona pieśni pasyjne oraz rozważania w oparciu o teksty m.in. Ernesta Brylla, Janusza Pasierba, Marka Skwarnickiego. Więcej informacji na plakacie i na stronie internetowej a my raz jeszcze serdecznie zapraszamy również w imieniu współorganizatora, czyli Domu Kultury Sokół w Strzyżowie.

4.   Seminarium Duchowne zwróciło się z prośbą do wszystkich Parafii w naszej diecezji o wsparcie modlitewne, które nazwano „mostem modlitewnym”. Nasza wspólnota została poproszona o stworzenie takiego mostu w najbliższy wtorek. Będziemy modlić się za kleryków a także o dobre powołania w czasie Mszy świętych i prosimy wszystkich także o modlitwę indywidualną.

5.   Dziękujemy za ofiary na tacę. Są one przeznaczone na potrzeby Parafii – zbieramy środki na prace w sezonie letnim.

6.   Przypominamy Członkom Rady Parafialnej, że dzisiaj spotkanie o g. 14.00

7.   Ponadto zapraszamy:

Ø  Dzieci przygotowujące się do 1 Komunii oraz ich rodziców na drogę krzyżowa i Mszę św. we czwartek. Podczas Mszy dzieci otrzymają modlitewniki. Natomiast

Ø  Kandydaci do bierzmowania otrzymają krzyże w piątek. Zapraszamy ich wraz z rodzicami na drogę krzyżowa i Mszę wieczorną. Podczas Mszy będzie uroczysty obrzęd przekazania pamiątkowych krzyży kandydatom.

8.   Niedługo będziemy przeżywać Dzień Świętości Życia. Jest z nim związana tzw. duchowa adopcja, czyli codzienna modlitwa przez 9 miesięcy w intencji jakiegoś dziecka o jego szczęśliwe urodziny. Przypomnimy o tym jeszcze, dzisiaj natomiast zapraszamy do refleksji nad tym i do przemyślenia, czy nie wziąć udziału w tej akcji.

czwartek,
23 marca 2017

Czwartek, Rok A, I Dzień powszedni

Pomoc psychologa