Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń:
9594199

Statystyki

stat4u

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

25 marca 2018

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

 

1.   Za nami ważne przeżycie, jakim była wizytacja kanoniczna Księdza Biskupa Ordynariusza, przypadająca raz na 5 lat. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy byli szczególnie zaangażowani w to wydarzenie: Radzie Parafialnej, przedstawicielom Grup duszpasterskich, Strzyżowskiemu Chórowi Kameralnemu, Siostrom Serafitkom, Strzyżowskiemu Chórowi Kameralnemu i Liturgicznej Służbie Ołtarza. Dziękujemy również za życzliwe spotkanie Dyrekcji Liceum Ogólnokształcącego wraz z Dyrektorami Strzyżowskich placówek oświatowych oraz Dyrekcji ZOZ-u i Pracownikom Szpitala Powiatowego.

2.   Dzisiaj kończymy rekolekcje. Pragniemy serdecznie podziękować Ks. Pawłowi, który prowadził nas refleksją i modlitwą po ważnych kwestiach naszego życia wiarą. Bóg zapłać za wszelki trud i modlitwę.

3.   Rozpoczynamy jeden z najważniejszych tygodni w liturgii Kościoła. Ma nas duchowo przygotować do radości zmartwychwstania. Zapraszamy więc do odnowienia przyjaźni z Panem Bogiem i ludźmi poprzez sakrament pojednania. Spowiadamy w Wielki Poniedziałek w Parafii św. Bpa Pelczara od 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 17.00. Spowiedź w naszym kościele w Wielki Wtorek od 9.00 do 12.00 i od 14.00 do 18.00. Przyjadą wszyscy księża z dekanatu, będzie możliwość wyboru, więc zapraszamy do skorzystania z tej możliwości. We wtorek Kancelaria Parafialna będzie nieczynna. Prosimy wszystkie sprawy związane z Kancelarią Parafialną załatwić tak, aby już nie korzystać z jej usług w czasie Triduum Paschalnego.

4.   W środę księża przed południem odwiedzą chorych. Prosimy w zakrystii podać adresy osób, które życzą sobie przedświątecznej posługi sakramentalnej.

5.   W Wielki Czwartek Msza św. przed południem sprawowana jest tylko w katedrze, my zapraszamy na g. 18.00, aby przeżywać pamiątkę ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do g. 23.00. Naszą modlitwę upiększy śpiew pieśni pasyjnych wykonywanych przez Strzyżowski Chór Kameralny o g 21.00 a potem na adorację zaprasza grupa muzyczna i młodzież.

6.   W Wielki Piątek nie sprawujemy Mszy św. Przez cały dzień zapraszamy na adorację do kościoła. W godzinie konania Jezusa – o 15.00 – zapraszamy na Drogę Krzyżową w Ratośniówkach. To nabożeństwo zależy od pogody. W kościele Droga Krzyżowa o 17.30 a o 18.00 nabożeństwo Męki Pańskiej. Adoracja nocna przy grobie Jezusa, podobnie jak w W. Czwartek.

7.   Wielka Sobota to dzień ciszy, zadumy i modlitwy. Przy okazji poświęcenia pokarmów, które będą co pół godziny od 8.00 do 12.00, znajdźmy czas na adorację krzyża i modlitwę przy grobie. Ofiary składane przy krzyżu są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Msza św. wieczorna Wigilii Paschalnej o g. 19.00. Takie są zalecenia liturgistów, aby to nabożeństwo sprawowane było w miarę możliwości po zachodzie słońca. Poświęcenie pokarmów: w Brzeżance i Tropi o 10.00, w Łętowni o 10.30. Róże Różańcowe zapraszamy na adorację o g. 18.00. Po Mszy św. nie będzie już adoracji.

8.   Wielka Niedziela rozpoczyna się rezurekcją o g. 6.00. Nie ma Mszy św. o g. 8.00, pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę. Do czuwania przy grobie Pańskim zapraszamy jak co roku Strażaków.

9.   W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę, z tym, że nie ma Mszy wieczornej. Na Mszy o 12.30 chrzest dzieci.

10.              Proszono nas, aby poinformować, że dziś na Rynku Gmina Strzyżów zaprasza na Targi Produktów Lokalnych od 9.00 do 17.00

11.              Wszystkie te informacje znajdują się w gazetce, na tablicy ogłoszeń i w internecie.

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

18 marca 2018

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1.   Przeżywamy w naszej Wspólnocie ważne wydarzenie, którym jest wizytacja kanoniczna Księdza Biskupa Ordynariusza. Podawaliśmy plan, przypominamy tylko, że we wtorek dalszy jej ciąg a Ksiądz Biskup spotka się z przedstawicielami dzieci, młodzieży i nauczycieli, odwiedzi chorych w szpitalu a także klasztor i przedszkole Sióstr Serafitek. Niech spotkanie z naszym Pasterzem przyniesie wszystkim błogosławione owoce. Trwają także rekolekcje parafialne, które zakończymy w przyszłą niedzielę, Życzmy sobie, aby posługa Ks. Pawła przygotowała nas jak najlepiej na Święta Paschy.

2.   Za tydzień, w katedrze obchodzony będzie 33 Światowy Dzień Młodzieży. Będą tam także nasi przedstawiciele.

3.   Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa: niedzielne Gorzkie Żale o 15.00 oraz piątkową Drogę Krzyżową o 17.30 i 20.00.

4.   Proszono nas o poinformowanie, że:

Ø  W sobotę, 24 marca 2018 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbędzie się XIV Kongres Nauczycieli pt. „Między subiektywizmem a obiektywizmem”. W programie: Objawienia prywatne - ks. dr Paweł Pietrusiak; Subiektywizm, obiektywizm, człowiek - mgr Ewa Rybka Oktaba - psycholog; Sł. Boża Rozalia Celak (prezentacja i spektakl) -  Anna Stromczyńska. Rozpoczęcie o godz. 9.30.

Ø  Instytut Teologiczno-Pastoralny im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie przyjmuje zapisy osób chętnych na Kurs dla fotografów i kamerzystów liturgicznych, który odbędzie się w dniach 20-23 marca 2018 r. Szczegóły zamieszczone są na stronie internetowej Instytutu.

Ø  Caritas Diecezji Rzeszowskiej prosi o deklarację przekazania 1% od podatku na Caritas Bliźni w Potrzebie. Więcej informacji na plakacie.

Ø  Zebranie mieszkańców Osiedla nr 4 z udziałem Burmistrza Strzyżowa odbędzie się 20 marca o g. 17.30 (drugi termin – g. 18.00) w Sali OSP, przy ul. Daszyńskiego.

5.   Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w nadchodzących dniach…

 

 

Wirtualny spacer po świątyni

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po naszej świątyni

KLIKNIJ

 

Zegar

Dzisiaj jest

niedziela,
25 marca 2018

(84. dzień roku)

Święta

Niedziela, Wielki Tydzień
Rok B, II
Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej

Poradnia rodzinna

Poradnia rodzinna, znajdująca się w budynku dawnej wikarówki jest czynna w każdą III niedzielę miesiąca od g. 16.00. Prosimy jednak, by wcześniej umówić się na spotkanie (duża liczba chętnych) z P. M. Ryszkowską - tel. 17 2763 538

Blok reklamowy