22 października 2017

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1.   W nadchodzącym tygodniu mamy tylko jedno święto – apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu Bożych darów i ludzkiej życzliwości. W przyszłą niedzielę natomiast wspomnimy dzień konsekracji naszego kościoła, czyli rok 1494, kiedy ukończono budowę i uczyniono ten dom – domem Bożym.

2.   Podajemy informację, która jest zarazem radosna i smutna. Ks. Krzysztof został powołany na stanowisko proboszcza Parafii w Zaborowie. Gratulujemy Mu awansu i życzymy Bożych łask wiele i dobrego duszpasterzowania w tamtej wspólnocie. Równocześnie z żalem żegnamy, dziękując za pracę duszpasterską, posługę Seniora Księży Wikariuszy i wszelkie dobro jakie tu pozostawił. Ks. Krzysztof będzie jeszcze związany ze Strzyżowem, ponieważ dalej będzie uczył w naszym Liceum, ale już jako proboszcz z Zaborowa.

3.   Wynika z tego, że nasz skład został uszczuplony. Postaramy się – mimo wszystko – podołać wszelkim obowiązkom i powinnościom, ale będzie nieco trudniej. Dlatego będziemy wdzięczni za modlitewne wsparcie zarówno Ks. Krzysztofa jak i nas.

4.   W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W trakcie nabożeństw różańcowych będziemy modlić się w intencji misji i misjonarzy a ofiary na tacę w przyszłym tygodniu będą przeznaczone na cele misyjne.

5.   Zbliża się uroczystość WW. Świętych. Przygotujmy się nie tylko poprzez uprzątnięcie i odczyszczenie grobów naszych Bliskich, ale pomyślmy też o wsparciu modlitewnym, spowiedzi i Komunii św. w ich intencji. Tradycyjnie przez listopad będziemy czytać wypominki i odmawiać różaniec. Kartki na wypominki są na bocznych ołtarzach a można je będzie składać przy ołtarzu Serca Pana Jezusa.

6.   Zapraszamy na modlitwę różańcową. To już ostatni tydzień października. Postarajmy się o to, aby każdy z nas choć raz – jeśli to możliwe – wziął udział w tym nabożeństwie.

7.   W ostatnim tygodniu odeszli od nas: śp. Maria Dudzińska, Zdzisława Wolan i Andrzej Myśliwiec. Pomódlmy się w ich intencji…

15 października 2017

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.   W nadchodzącym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: w poniedziałek – św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek – św. Ignacego z Antiochii, w środę - św. Łukasza Ewangelistę, w piątek – św. Jana Kantego a w sobotę – bł. Jakuba Strzemię. Jubilatom i Solenizantom składamy serdeczne życzenia.

2.   Członków Akcji Katolickiej zapraszamy na spotkanie w środę, po Mszy św. wieczornej.

3.   Dziękujemy za ofiary. W przyszłym tygodniu składka przeznaczona będzie na cele misyjne.

4.   Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie zaprasza na spektakl o kardynale Adamie Kozłowieckim SJ, obywatelu Polski i Zambii, pierwszym arcybiskupie Lusaki. Ten Wielki Apostoł Afryki, który 61 lat swojego życia poświęcił mieszkańcom kontynentu afrykańskiego, urodził się i wychował w Hucie Komorowskiej k. Kolbuszowej. W spektaklu wykorzystano pamiętniki ks. A. Kozłowieckiego – więźnia obozów koncentracyjnych w Auschwitz i Dachau oraz listy z afrykańskiej misji do przyjaciół. Więcej informacji na stronie internetowej Teatru.

5.   W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Banaś. Niech Ona i nasi Bliscy odpoczywają w pokoju wiecznym…

niedziela,
22 października 2017