Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń:
8311739

Statystyki

stat4u

Informacje dla zamierzających zawrzeć sakramentalny związek małżeński

Narzeczeni, zamierzający zawrzeć sakrament małżeństwa, proszeni są o zgłoszenie się do Kancelarii Parafialnej przynajmniej na 3 miesiące przed planowanym terminem ślubu.

 

Prawo Kanoniczne precyzuje, że tzw. "protokół przedmałżeński" należy sporządzić w Parafii narzeczonej lub narzeczonego, najlepiej tam, gdzie zamierzają ten sakrament zawrzeć. W przypadku chęci zawarcia sakramentu poza Parafią narzeczonej lub narzeczonego, winni poprosić właściwego proboszcza o wydanie tzw. "licencji" czyli pisma do wskazanej Parafii, w którym stwierdzi, że po rozmowie z narzeczonymi nie zachodzą żadne kanoniczne przeszkody do zawarcia małżeństwa. 

 

Narzeczeni w naszej Parafii winni zgłosić się w godzinach pracy Kancelarii (od wtorku do piątku - od 8.00 do 9.00 oraz od 17.00 - 18.00)

 

W czasie pierwszego spotkania powinni mieć następujące dokumenty:

1. dowód tożsamości (dowód osobisty)

2. świadectwo chrztu i bierzmowania, jeżeli te sakramenty przyjęli poza naszą Parafią

3. świadectwo z ostatniej klasy gimnazjum (indeks) i szkoły ponadgimnazjalnej

4. świadectwo ukończenia katechezy przedmałżeńskiej (tzw. "kursu przedmałżeńskiego - w naszej Parafii rozpoczyna się corocznie w niedzielę po Wielkanocy)

 

Wówczas sporządza się PROTOKÓŁ PRZEDMAŁŻEŃSKI, która pozwala stwierdzić, że nie ma przeszkód kanonicznych lub osobowych do zawarcia sakramentu małżeństwa. Wtedy również narzeczeni deklarują się co do sposobu zawarcia małżeństwa (konkordatowy).

Otrzymują również informacje co do dalszych działań (spowiedż, dokumenty USC, termin drugiego spotkania, świadkowie, itp.) Między innymi czeka ich spotkanie w Poradni Rodzinnej. W naszej Parafii mieści się ona w budynku byłej Wikarówki i jest otwarta w każdą III niedzielę miesiąca od g. 16.00.

 Więcej informacji szczegółowych można uzyskać podczas rozmowy w Kancelarii.

 

Narzeczeni przygotowujący się do ślubu potrzebują dwóch zaświadczeń o ukończeniu katechez przedmałżeńskich i katechez przedślubnych. Dla przebywających za granicą istnieje możliwość odbycia w/w katechez w Domu Rekolekcyjnym w Zaczerniu. Katechezy przedślubne organizowane są przy Poradniach Parafialnych zaś terminy ich dyżurów znajdują się na stronie DR www.rodzina.rzeszow.pl. Dla tych którzy nie mogą wziąć udziału w trzymiesięcznym przygotowaniu są organizowane katechezy przedślubne w formie rekolekcyjnej w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym „Tabor” w Rzeszowie.  Szczegółowe informacje na stronie DR www.rodzina.rzeszow.pl. Zachęcamy do podjęcia wcześniej  przygotowania do Sakramentu Małżeństwa. 

 

Wirtualny spacer po świątyni

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po naszej świątyni

KLIKNIJ

 

Dzisiaj jest

poniedziałek,
24 kwietnia 2017

(114. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, II Tydzień Wielkanocny Rok A, I Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski

Poradnia rodzinna

Poradnia rodzinna, znajdująca się w budynku dawnej wikarówki jest czynna w każdą III niedzielę miesiąca od g. 16.00. Prosimy jednak, by wcześniej umówić się na spotkanie (duża liczba chętnych) z P. M. Ryszkowską - tel. 17 2763 538

Pomoc psychologa

PORADNICTWO PSYCHOLOGICZNE W PODEJŚCIU CHRZEŚCIJAŃSKIM

Jeśli szukasz pomocy, znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz lęki - zadzwoń lub napisz P. JOLANTA BOBER - doradca, członek Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich

tel. 663 413 808, e-mail: bober.jolanta@gmail.com

Blok reklamowy