Podsumowanie roku 2009

Spotkanie Rady Parafialnej

W niedzielę 20 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Rady Parafialnej. Rada jest grupą osób, działającą w każdej Parafii, by służyć Proboszczowi pomocą i doradą zarówno w kwestiach duszpasterskich jak i materialnych. Spotkania odbywają się zazwyczaj raz na kwartał, gdzie omawiane są bieżące sprawy. Radni również starają się przekazywać swoje własne opinie i uwagi bądź życzenia i spostrzeżenia Parafian.

Pod koniec roku ma miejsce spotkanie zamykające okres ostatnich 12 miesięcy życia duszpasterskiego i działania materialnego Parafii. Podobnie wyglądało grudniowe spotkanie.
Po przeczytaniu i podpisaniu protokołu z ostatniego posiedzenie Proboszcz Parafii przedstawił Radzie zarówno kwestie duszpasterskie jak i finansowe – ważne – w kończącym się roku.

Sprawy dotyczyły m.in.:
Duszpasterstwa ogólnego
Duszpasterstwa grup i stanów
Katechizacji dzieci i młodzieży
Opieki duszpasterskiej nad szpitalem i posługi Księdza Penitencjarza
Pomocy charytatywnej
Kwestii finansowych, w tym zakończenia prac przy polichromiach
Planów działania duszpasterskiego i gospodarczego w roku 2010

Radni podjęli dyskusje nad niektórymi zagadnieniami a spotkanie zakończyło się złożeniem wzajemnych życzeń z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Czwartek, Wielki Tydzień