Caritas Diecezji Rzeszowskiej z woli Biskupa koordynuje obchody Dnia Chorego. W związku z tym podobnie jak w latach ubiegłym do siedziby Caritas w Rzeszowie zostali zaproszeni w dniu 26 stycznia br kapelani szpitali, DPS, WTZ i ŚDS, na spotkanie organizacyjne przed dniem 11 lutego. Był obecny także Kapelan Szpitala w Strzyżowie – Ks. Edward Niemiec. Zamyśleniu nad posługą kapelanów przewodniczył Bp Edward Białogłowski. Przesłanie na temat: Powołanie czy służba skierował do zgromadzonych Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia ks. Józef Jachimczak z Warszawy. Mówca wskazał m.in., że powołanie kapłańskie jest darem i zadaniem. Kapelanem nie może być człowiek, który nie ma poczucia bycia z chorymi…. Kapelan jest potrzebny Bogu w swoim środowisku… Szpital jest małą parafią a codzienne doświadczeni jest chrztem łez.
Po owocnej dyskusji ustalono miejsca przeżywania Dnia Chorego z udziałem biskupów.
Centralna uroczystość diecezjalna będzie miała miejsce jak w poprzednich latach w sanktuarium Pani Rzeszowa w dniu 11 lutego o godz. 9,00 pod przewodnictwem Biskupa Kazimierza Górnego.
Caritas co roku na tę okoliczność wydaje specjalne obrazki z wyjątkiem Orędzia na aktualny rok. Tym razem jest to wizerunek Salus Populi Romani – ikona Matki Bożej z Bazyliki Santa Maria Maggiore z Rzymu. Jest to równocześnie nawiązanie do utworzenia przed 25 Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia. Obrazki przekażą chorym i służbie zdrowia kapelani.

Sobota, III Tydzień Wielkanocny