26 kwietnia 2010 r.

Zarząd Powiatu we współpracy z Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Strzyżowie zaprasza do udziału w powiatowych obchodach 70. rocznicy zbrodni katyńskiej organizowanych 26 kwietnia br. w Strzyżowie. W ramach obchodów zaplanowano m.in.: Mszę Św. w intencji pomordowanych w strzyżowskiej kolegiacie, odsłonięcie pamiątkowej tablicy, otwarcie okolicznościowej wystawy oraz wysłuchanie montażu słowno - muzycznego w wykonaniu młodzieży LO w Strzyżowie. Podczas uroczystości po raz pierwszy publicznie zostanie zaprezentowana tzw. powiatowa lista katyńska - lista osób z terenu naszego powiatu pomordowanych w Katyniu, Charkowie i Twerze wiosną 1940 r.

Program powiatowych obchodów 70. rocznicy zbrodni katyńskiej w Strzyżowie

26 kwiecień 2010 r.

godz.9.30. - zbiórka uczestników na dziedzińcu LO w Strzyżowie;

godz. 9.45. - przemarsz orszaku do kolegiaty strzyżowskiej;

godz. 10.00. - Msza święta w kolegiacie strzyżowskiej w intencji pomordowanych, pod przewodnictwem Ks. Infułata Józefa Sondeja

godz. 11.30 - przemarsz pod Pomnik Katyński, złożenie kwiatów, odsłonięcie pamiątkowej tablicy, apel poległych;

godz. 12.15. - część oficjalna uroczystości na dziedzińcu LO w Strzyżowie, przekazanie sadzonek dębów katyńskich szkołom z terenu powiatu strzyżowskiego w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Katyń ...ocalić od zapomnienia";

godz.12.45.- otwarcie okolicznościowej wystawy przygotowanej we współpracy z Oddziałem IPN w Rzeszowie - budynek LO w Strzyżowie;

godz. 13.00. - montaż słowno - muzyczny „Pamięć nie dała się zgładzić - Katyń 1940" w wykonaniu młodzieży Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie - aula LO w Strzyżowie;

godz. 13.30. - prezentacja publikacji „Zbrodnia katyńska 1940. Pamięci mieszkańców powiatu strzyżowskiego zamordowanych przez Sowietów w Katyniu, Charkowie i Twerze" autorstwa Piotra Szopy, opracowanej we współpracy z Oddziałem IPN w Rzeszowie na zamówienie Zarządu Powiatu w Strzyżowie.

Zapraszamy do udziału!

Czwartek, Wielki Tydzień