Oficjalny odbiór prac - 27 października

Na zdjęciu od lewej: Barbara Stopyra (UOZ Rzeszów), Tomasz Wojtyna – v-ce Prezes PRB Rembud, Jerzy Armata – inspektor nadzoru, Michał Wojtyna – dyrektor PRB Rembud, Ks. Jan Wolak - proboszcz

Zakończyły się prace renowacyjno – konserwatorskie muru okalającego plac kościelny. W dniu 27 października zebrała się komisja oceniająca wykonane prace. Na jej czele stanęła P. Barbara Stopyra, pracownik Urzędu Konserwacji Zabytków nadzorująca tę prace oraz P. Jerzy Armata, inspektor nadzoru i Ks. Jan Wolak – proboszcz i inwestor. Obecni byli także szefowie PRB REMBUD, P. Tomasz Wojtyna i P. Michał Wojtyna – przedstawiciele wykonawcy.

Po oglądnięciu wyników kilkumiesięcznych prac ocena wystawiona przez P. Barbarę była bardzo wysoka i praktycznie bez uwag. Jedyne zastrzeżenie, to wygląd płaszczyzn tynkowanych (plamy), ale to nie jest winą złej pracy, lecz… pogody. Zbyt mało słońca, zbyt wiele wilgoci sprawiły, że czas wysychania tynków znacznie się przedłużył.

Trzeba u końca tej inwestycji podziękować: Panu Bogu za błogosławień-stwo, Pracownikom REMBUDU za fachowość, Zarządowi za życzliwe rozliczenie prac, Ofiarodawcom – Parafianom (i nie tylko) za łaskawość, oraz za wsparcie finansowe Wojewódzkiemu Konserwatorowi Ochrony Zabytków w Przemyślu, Starostwu Powiatowemu i Urzędowi Miasta w Strzyżowie.

Bóg zapłać Wszystkim! O szczegółach inwestycji Parafianie zostaną szczegółowo poinformowani, jak zwykle, przy końcu roku.

Sobota, III Tydzień Wielkanocny