Czas działania Bożej łaski

Start rekolekcji w Strzyżowie od plakatu…
Najpierw w budynku szkoły Zespołu Szkół Technicznych i Liceum Ogólnokształcącego w Strzyżowie pojawiły się profesjonalnie przygotowane plakaty, na których na pierwszym planie widniał napis: „Co zrobisz gdy zobaczysz Jezusa?”. Uczniowie i nauczyciele przychodzący do szkoły nie mogli ich nie zauważyć.

Pomysłodawcą plakatu i hasła był ks. Daniel Drozd, który w dniach 6-8 kwietnia poprowadził rekolekcje wielkopostne dla młodzieży. W pierwszym dniu między innymi omówił on perykopę o spotkaniu Jezusa z kobietą z Samarii.

Drugi dzień upłynął na wysłuchaniu świadectw chłopaków ze Wspólnoty Cenacolo. Mówili oni o zagubieniu się w życiu i o odnalezieniu Jezusa we wspólnocie przez: modlitwę, pracę i dar przyjaźni.

W trzecim dniu rekolekcjonista przybliżył młodzieży spotkanie niewidomego od urodzenia z Mistrzem z Nazaretu. Na koniec odbyła się wspólna Eucharystia. Przez wszystkie trzy dni pomocą w lepszym spotkaniu się z Bogiem służyła dwudziestoosobowa schola złożona z uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Rekolekcje były wspaniałym czasem, kiedy młodzi ludzie wsłuchiwali się w Ewangelię – Dobrą Nowinę o zbawieniu, która jako jedyna niesie i uzdrawia życie.
ks. Piotr Gnat

Piątek, III Tydzień Wielkanocny