Błogosławiony Papież Jan Paweł

Pierwszego maja o godzinie dwudziestej w strzyżowskiej Farze rozpoczął się Wieczór Dziękczynienia za beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II. Został on przygotowany przez młodzież szkół ponadgimnazjalnych i studentów. Na początku została odśpiewana pieśń oazowa Barka, podczas której został wniesiony obraz błogosławionego papieża. Przed procesją z obrazem komentator powiedział: „Zapraszamy Cię Janie Pawle II, przyjdź do nas. Potrzebujemy Ciebie: Wielkiego Orędownika za nami w niebie. Przyjdź i opiekuj się naszym miastem, naszą Parafią, naszymi rodzinami…”. Następnie zespół muzyczny odśpiewał Koronkę do Bożego Miłosierdzia na melodię Lednicką. Wieczór Dziękczynienia składał się z siedmiu fragmentów przemówień papieskich, które każdy wysłuchał z uwagą. Po każdym przemówieniu ksiądz przedstawiał prośby za wstawiennictwem błogosławionego Jana Pawła II i zespół muzyczny śpiewał pieśń. Przez cały czas uczestniczący oglądali slajdy z życia papieża tematycznie dobrane do treści homilii papieskich. Na nie składało się przypomnienie o Duchowym Westerplatte, zachęta do tego abyśmy nie wstydzili się krzyża Jezusa Chrystusa, czy też nauka o naczyniu z dziesięcioma przykazaniami, od których zależy przyszłość człowieka i całych społeczeństw. Wśród melodii nie zabrakło pieśni: „Abba Ojcze” i„Polskich kwiatów”. Wieczór Dziękczynienia był wydarzeniem, które na pewno długo pozostanie w pamięci Strzyżowian.
Ks. Piotr Gnat