Procesja po ulicach Strzyżowa

Jak co roku, w uroczystość - jak mawiano dawniej - Bożego Ciała, tłumy Strzyżowian zgromadziły się w kolegiacie i wokół niej na Mszy św. o g. 9.30, po której wyruszyła procesja na tradycyjny szlak: ul. 700-lecia Strzyżowa, Zawale, Daszyńskiego i Rynek.

Poszczególni kapłani strzyżowskiej Fary prowadzili poszczególne odcinki procesji, niosąc Chrystusa Eucharystycznego i czytając fragmenty Ewangelii. Przy ostatnim ołtarzu Ksiądz Proboszcz uroczyście pobłogosławił wszystkim uczestnikom i mieszkańcom naszego miasta.

Ołtarze przygotowali:
Państwo Zimni
Młodzież LO, z tradycyjnymi bułeczkami
Młodzież MZS
Państwo Znamirowscy.

Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę a nade wszystko twórcom ołtarzy, służbie liturgicznej, pocztom sztandarowym, orkiestrze oraz Policji i Straży Miejskiej za zapewnienie bezpiecznego przejścia.

Przez cały tydzień, po Mszach św. wieczornych, odbywać się będą procesje wokół kościoła, a na zakończenie oktawy, w czwartek (30 czerwca) błogosławieństwo dzieci.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

W galerii zdjęć parafialnych znajdują się już fotografie z procesji.

Sobota, III Tydzień Wielkanocny